ترمووود گونه زبان گنجشک

درخت زبان گنجشک (ASH) از گونه های گیاهان گلدار و بومی اروپاست و گل ملی کشور سوئد محسوب می شود. رستنگاه درختان (ASH) درآسیا از جنوب غربی یعنی از شمال ترکیه تا شرق قفقاز و کوه های البرز است. در اروپا درختان زبان گنجشک (ASH) را می توان در وسعتی زیاد در کشور آلمان و همسایگانش یافت کرد. همچنین در قارۀ آمریکا جنگل های وسیعی از درختان زبان گنجشک (ASH) وجود دارد.

زبان گنجشک (ASH) در ایران نام های محلی گوناگونی دارد که از جملۀ آن ها ون است. در کشورهای اروپایی و آمریکایی با نام ASH شناخته می شود. چوب درخت (ASH) دارای مقاومت و سختی مناسب و دارای فرم پذیری خوبی است. به دلیل استحکام و مرغوبیت چوب خام (ASH) از آن در ساخت وسایل ظریف مانند قاب، عصا و راکت تنیس استفاده می شود.

رنگ چوب زبان گنجشک (ASH) عموماً زرد ملایم است و ممکن است نسبت به منطقۀ آب و هوایی کاشت درخت، اندکی متفاوت باشد. الوارهای خام استفاده شده از چوب (ASH) در کمپانی ترمووود لاپلند از جنگل های کشور آلمان تأمین می شود و در کشور فنلاند در منطقۀ Pirkala در کوره های مخصوص فرآوری ترمووود تبدیل به چوب ترمو (ASH) می شود. فرآوری چوب (ASH) تحت فرآیند ترمووود باعث استحکام بیشتر و تغییر رنگ بسیار دلپذیر آن به قهوه ای طلایی مایل به قرمز می گردد. در کمپانی ترمووود لاپلند همۀ الوارها از درختان درجه یک (ASH) انتخاب می شود. زیبایی بی نظیر و عطر دل انگیز ترمووودهای (ASH) کمپانی لاپلند در نمای ساختمان ها، کفپوش ها، دیوارپوش ها و … شما را مجذوب خواهد کرد.

بعد از عملیات ترمو شدن به مقاومت و زیبایی آن افزوده میگردد. این گونه از چوب را به دلیل جنس و ساختار مقاوم آن میتوان به صورت تایل و یا کفپوش در فضاهای داخلی و فضاهای باز استفاده کرد.

همچنین به دلیل زیبایی خاص و نبود گره روی چوب این متریال انتخاب مناسبی برای استفاده در قسمت های چوبی نمای ساختمان ها می باشد. در بازار ایران این گونه از چوب با نام تجاری thermo ash شناخته می شود.

این گونه به دلیل یکسان نبودن طول درخت به صورت طبیعی و ذاتی به صورت رندوم در طول شاخه ارائه میشود.

مشتریان عزیز و کارفرمایان محترم جهت دریافت لیست قیمت و دریافت نمونه چوب ها می توانند با دفتر مرکزی تماس حاصل نمایند.